Život je pes. Jednou jsi dole a jednou zas nahoře. Život není pohádka, ale peklo, z kterého málokdo se dostane. Je jen na tobě, s kým tu hru hraješ. Dokud se nenaučíš, tak se uč od ostatních. Musíš v tom umět chodit, život ti naklade plno životních úkolů a ty je musiš dokončit. Otevři oči, nikdo ti nepomůže. Jsi tady sám za sebe. Jdeš cestou sám. Z jedné tmy do druhé. Cokoliv děláš, dělej s rozumem. Jedna malá chyba a jsi zase dole.


Bílá a černá magie

28. září 2007 v 21:59 |  Magie
Každý Mág či Čaroděj vím řekne že magie je jen jedna a má plně pravdu. Zkutečně existuje jen jedna magie. Záleží ovšem na tom, za jakým účelem se použije

Černá - negativní - levá (tohle označní se nebude líbit levákům, tak pro ně pravá :-) ) Magie je používání magie především plně ve svůj prospěch, bez jakéhokoli ohledu na své okolí. Neštítí se využít a zneužít kohokoli a cokoli co mu jen trošku pomůže dosáhnout jeho cíle. Je to v podstatě velice sobecký člověk a také moc přátel nemá.
Bílá - pozitivní - pravá (pro leváky levá :-) ) Magie je pravým opakem negativní. Bílý mág se také snaží dosáhnout svého cíle. Dokonce může být ten cíl stejný jako u černého mága. Přesto se však snaží úplně odstranit jakékoli omezení svobodné vůle lidí ve svém okolí. Bere ohled na rozhodnutí ostatních a pokud je požádán, tak se snaží pomoci. Je pravdou, že nemá tak rychle vyditelné výsledky jako mág používající černou magii, ale veškteré cíle dosažené pomocí této bílé magie mají mnohem větší trvanlivost a mnohem více člověka potěší. Bílý mág má také vždy dostatek přátel ve svém okolí a velice dobře a snadno vychází s ostatními lidmi.
Je jen a pouze na tobě pro jakou cestu se rozhodneš. Každá má svá pro a proti a dá se skutečně během života měnit i když z černé na bílou magii to dá trošku víc práce, než naopak. Jde to tak proto, že obě magie jsou v podstatě stejné a pracují na úplně stejných základech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama