Život je pes. Jednou jsi dole a jednou zas nahoře. Život není pohádka, ale peklo, z kterého málokdo se dostane. Je jen na tobě, s kým tu hru hraješ. Dokud se nenaučíš, tak se uč od ostatních. Musíš v tom umět chodit, život ti naklade plno životních úkolů a ty je musiš dokončit. Otevři oči, nikdo ti nepomůže. Jsi tady sám za sebe. Jdeš cestou sám. Z jedné tmy do druhé. Cokoliv děláš, dělej s rozumem. Jedna malá chyba a jsi zase dole.


Čarodějinicctví ve středověku - černá magie

27. září 2007 v 13:39 | Lightsoul77 |  Čarodějnictví

Vesnické čáry, magie, kacířství a satanismus zrodili víru v čarodějnice. během asi 2500 let, počínaje 15. stol. bylo po celé Evropě posláno na smrt pro čarodějnictví odhadem 150 000 - 200 000 lidí.
Někteří byli zaživa upáleni na hranici, někteří oběšeni, jiní oběšeni a upáleni.Jistě nemusím podotýkat, že většina údajných čarodějnic se během procesů pod silným nátlakem a mučením doznala ke všemu , z čeho byly obviněny. před trestem za čarodějnictví - většinou smrtí neuchránila ani dobrá pověst, vysoké postavení, či majetek.
Všude se věřilo, že lidoví kouzelníci dokáží za pomocí okultních nauk uškodit nebo prospět. Bílá magie - kombinace psychologie a farmokologie - dokázala chránit lidi, dobytek, úrodu...Černá magie, neboli maleficium mohla přivodit nemoc, smrt, vyvolat bouře...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama