Život je pes. Jednou jsi dole a jednou zas nahoře. Život není pohádka, ale peklo, z kterého málokdo se dostane. Je jen na tobě, s kým tu hru hraješ. Dokud se nenaučíš, tak se uč od ostatních. Musíš v tom umět chodit, život ti naklade plno životních úkolů a ty je musiš dokončit. Otevři oči, nikdo ti nepomůže. Jsi tady sám za sebe. Jdeš cestou sám. Z jedné tmy do druhé. Cokoliv děláš, dělej s rozumem. Jedna malá chyba a jsi zase dole.


Prosinec 2015

První dynastie faraonů

13. prosince 2015 v 14:47 | Ignitus Ventus |  Egypt

Za sjednotitele Egypta se považuje podle tradice, zachycené v Manethových Egyptských pamětihodnostech, na tzv. Ebózevské desce a na Turínském papyru, král Meni (též Menej, řecky Menés), který byl snad totožný s historicky doloženým králem Narmerem nebo Ahou. Za své sídelní město si Meni zvolil Cinev (This) v Horním Egyptě, které se nacházelo asi 500 km jižně od Káhiry.


Egypt v Archaickém období

7. prosince 2015 v 14:34 | Ignitus Ventus |  Egypt

Kultury starší doby kamenné se v Egyptě udržely až do 6. tisíciletí př.n.l. Mladší doba kamenná zde tedy začala později než na Blízkém východě. Postupně zde vznikly dvě kultury - jedna v Horním Egyptě a druhá v deltě Nilu.